PŚ w saneczkarstwie: Biało-czerwoni nie ”zwojowali” Oberhofu!
Polscy saneczkarze nie zaliczą Pucharu Świata w saneczkarstwie do udanych. Zarówno w dwójkach jak i jedynce kobiecej plasowali się poza czołową dziesiątką zawodów.
W dwójce męskiej standardowo zobaczyliśmy Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Polscy saneczkarze zajęli dwunaste miejsce. Po pierwszym ślizgu mieli dopiero trzynasty czas. W drugim znacząco się poprawili – ósmy wynik przejazdu. Strata do top dziesięć była jednak spora.
Wśród pań przedostatnią jedenastą lokatę wyszarpały Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska. Do czołowej dziesiątki nie zabrakło im wiele, i gdyby nie drugi słabszy przejazd to wyprzedziłyby Czeszki.
W jedynce kobiecej reprezentowała nas Klaudia Domaradzka. Biało-czerwona po inaugurującym ślizgu miała niezłą szesnastą pozycję. Niestety, po drugiej części zawodów znacząco spadła. Ostatecznie zakończyła rywalizację na dwudziestym pierwszym miejscu.
Polacy nie wystawili nikogo do jedynki męskiej oraz co za tym idzie nie wystąpili w sztafecie.
Wyniki dwójki męskiej:
1. Thomas Steu/Wolfgang Kindl – 1:23,928
2. Hannes Orlamuender/Paul Gubitz +0,123 s.
3. Tobias Wendl/Tobias Arlt +0,190 s.
12. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski +0,778 s.
Wyniki dwójek kobiecych:
1. Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal – 1:26,244
2. Andrea Voetter/Marion Oberhofer +0,033 s.
3. Selina Egle/Lara Michaela Kipp +0,121 s.
11. Nikola Domowicz/Dominika Piwkowska +2,073 s.
Wyniki jedynki kobiecej:
1. Merle Fraeber – 1:24,956
2. Madeleine Egle +0,124 s.
3. Julia Taubitz +0,152 s.
21. Klaudia Domaradzka +1,006 s.
Polecane
Sporty zimowe09.11.25PŚJ w short-tracku: Kornelia Woźniak zatryumfowała na 500 metrów!
Ewa Betlej
Łyżwiarstwo szybkie07.11.25Dobre wiadomości z testowych zawodów! Marek Kania z wygraną i rekordem Polski! Kaja Ziomek-Nogal druga!
Ewa Betlej
Biathlon29.10.25Jedna biathlonistka pewna wyjazdu na igrzyskach! Trener kadry zdradził która!
Ewa Betlej
Łyżwiarstwo szybkie28.10.25MP w łyżwarstwie szybkim: Za nami roztrzygnięcia juniorów i seniorów!
Tymoteusz Mech