PŚ w short tracku: Udane eliminacje i ćwierćfinały w wykonaniu polskich reprezentantów!
Piątkowe zmagania w Dreźnie, w ramach Pucharu Świata, w short tracku rozpoczęły się od eliminacji i ćwierćfinałów, w których brała udział pokaźna liczba polskich reprezentantów.
Na dystansie 1000 metrów bezpośredni awans do ćwierćfinału wywalczyli: Łukasz Kuczyński (2. miejsce) i Natalia Maliszewska (1. lokata). W repasażach mierzyć będą musieli się: Gabriela Topolska, Nikola Mazur, Diane Sellier oraz Paweł Adamski.
W ćwierćfinałach sztafet mieszanych polska reprezentacja wystąpiła w składzie: Łukasz Kuczyński, Natalia Maliszewska, Diane Sellier i Gabriela Topolska. Polska ekipa bez problemu awansowała do półfinału wygrywając swój bieg ćwierćfinałowy.
W rywalizacji sprinterskiej na 500 metrów będziemy mieć komplet Polek w ćwierćfinale. Z awansem poradziła sobie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur jak i Kamila Stormowska. To samo w przypadku panów. Oni (Diane Sellier, Michał Niewiński oraz Łukasz Kuczyński) również wywalczyli sobie przepustki do ćwierćfinałów.
Na dystansie 1500 metrów mieliśmy czworo polskich łyżwiarzy: Gabrielę Topolską, Pawła Adamskiego, Mateusza Mikołajuka oraz Neithana Thomasa. Bezpośredni awans do półfinału udał się tylko Topolskiej. Panowie natomiast będą mieli szansę wywalczyć awans w repasażach.
Ostatnimi piątkowymi zmaganiami były sztafety damska i męska. U kobiet w ćwierćfinale pobiegły: Maliszewska, Mazur, Stormowska, Topolska. Panie były gorsze jedynie od Koreanek. Biało-czerwone zapewniły sobie kwalifikacje do półfinału z drugiego miejsca z czasem 4:13.382. U panów wystąpili: Adamski, Sellier, Niewiński, Kuczyński zajmując trzecią lokatę, która pozbawiła ich szans na awans.
Polecane
Skoki narciarskie19.01.26OFICJALNIE: Bez Kacpra Tomasiaka! To oni wystąpią na MŚ w lotach
Tymoteusz Mech
Kombinacja Norweska18.01.26PŚ w kombinacji norweskiej: Słabsze miejsce na koniec weekendu Joanny Kil!
Ewa Betlej
Sporty zimowe18.01.26PŚ/ME w saneczkarstwie: Wysokie miejsce polskiej sztafety!
Ewa Betlej
Biegi narciarskie18.01.26PŚ w biegach narciarskich: Promyk nadziei w postaci Skinder! Pozostali Polscy daleko!
Ewa Betlej