Aleksandra Król-Walas w top 8 podczas zawodów w Val Saint-Come - snowboard

PŚ w Snowboardzie: Król-Walas w top 8 podczas zawodów w Val Saint-Come

Reklama

Aleksandra Król-Wals w top 8 podczas zawodów snowboardowego Pucharu Świata w Val Saint-Come. 

W sobotnie popołudnie rywalizowano podczas slalomu giganta równoległego rozgrywanego w ramach Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Właściwa część zmagań poprzedzona została kwalifikacjami, w których Aleksandra Król-Walas zajęła premiowane awansem – 8. miejsce. Na 18. pozycji uplasowała się kolejna z Polek – Maria Bukowska-Chyc.

Właściwą część zmagań rozgrywano w systemie pucharowym.

Aleksandra Król-Walas w top 8 podczas zawodów w Val Saint-Come – snowboard

Na etapie 1/8 finału rywalką polskiej reprezentantki była Kaylie Buck. Kanadyjka w rundzie kwalifikacyjnej uplasowała się na niższej – 9. pozycji. W początkowym fragmencie lepiej się spisującą była kanadyjska reprezentantka. W drugiej części lepiej spisała się jednak Aleksandra Król-Walas, która wygrała o 0,02 sekundy.

W walce o półfinał rywalką polskiej reprezentantki była triumfatorka rundy kwalifikacyjnej – Ramona Theresia Hofmeister. Początkowa część tego biegu miała wyrównany charakter. Polce na jednym z zakrętów podbiło jednak deskę, co spowodowało wyraźną stratę – 0,94 sekundy. Polka starała się nadrabiać poniesione straty, lecz lepszą okazała się Niemka, która triumfowała z przewagą 0,51 sekundy.

Przez kwalifikacje przebrnął Michał Nowaczyk, który uplasował się na 15. pozycji. Na etapie 1/8 finału pokonał go jednak Maurizio Bormolini, który w rundzie kwalifikacyjnej zajął wysokie – 2. miejsce. Polskiego reprezentanta wyprzedził o 0,02 sekundy. Straty Nowaczyka w początkowym fragmencie trasy były jednak wyższe – 0,44 sekundy. Na ostatnich metrach był więc wyraźnie szybszy.

Reklama
Opublikowano: 15.02.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane