PŚ w snowboardzie: Oskar Kwiatkowski znów na podium!
Puchar Świata w snowboardzie przeniósł się do kanadyjskiego Blue Mountain, gdzie kobiety i mężczyźni rywalizowali w slalomie gigancie. Kolejny raz w tym sezonie na podium stanął Oskar Kwiatkowski.
Awans do 1/8 finału zawodów wywalczyli w kwalifikacjach Aleksandra Król (trzynasta pozycja) oraz Oskar Kwiatkowski (trzynasta lokata). Niestety Król musiała mierzyć się z wice-liderką PŚ Austriaczką Danielą Ulbing, której uległa o 0,20 s. To pozwoliło jej na zajęcie dopiero czternastego miejsca.
Zdecydowanie lepiej poszło Oskarowi Kwiatkowskiemu, który pewnie przeszedł w 1/8 finału Niemca Stefana Baumeistera pokonując go o 0,15 s. W ćwierćfinale trafił na Bułgara Radosława Jankowa, który również nie sprawił mu trudności nie kończąc wyścigu. W półfinale Polak musiał uznać wyższość rywala, którym był Koreańczyk Sangho Lee. Mało brakowało, a Kwiatkowski zaliczyłby upadek na trasie. Całe szczęście udało mu się ustrzec od tego nieprzyjemnego zdarzenia, ale to nie zmieniło faktu, że przegrał o prawie pół sekundy z przeciwnikiem. W rywalizacji o trzecie miejsce spotkał się z Włochem Marco Hoferem. Polak dobrze sobie poradził i jako pierwszy wpadł na metę, co dało mu trzecie miejsce! To już drugi raz w tym sezonie gdy Kwiatkowski plasuje się w czołowej trójce zawodów i szósty raz w jego karierze. Szybko ze zmaganiami pożegnał się Michał Nowaczyk, który odpadł już w kwalifikacjach (26. miejsce).
Wyniki slalomu giganta mężczyzn:
1. Karl Benjamin
2. Lee Sangho
3. Oskar Kwiatkowski
26. Michał Nowaczyk
Wyniki slalomu giganta kobiet:
1. Ladina Jenny
2. Lucia Dalmasso
3. Sabine Shoeffmann
14. Aleksandra Król
Polecane
Skoki narciarskie22.03.26Dramat w Vikersund. Upadek Tomasiaka
Paweł Stańczyk
Biathlon22.03.26PŚ w biathlonie: Natalia Sidorowicz zakończyła sezon!
Ewa Betlej
Biathlon21.03.26PŚ w biathlonie: Wszystkie Polki z punktami w pościgu!
Ewa Betlej
Sporty zimowe21.03.26PŚ w snowboardzie alpejskim: Ostatnie zawody w tym sezonie zakończone!
Ewa Betlej