Fot. WTA
Iga Świątek

Ranking WTA: Aryna Sabalenka znów oddala się od Igi Świątek! Awans Magdy Linette i Magdaleny Fręch

Strata Igi Świątek do pierwszej w rankingu Aryny Sabalenki znów się zwiększyła. W lepszych humorach mogą być Magda Linette i Magdalena Fręch, które w najnowszym zestawieniu zaliczyły awanse.

Reklama

Najlepsza polska tenisistka po turnieju w Dubaju, w którym dotarła do ćwierćfinału i musiała uznać wyższość Mirry Andriejewy zdecydowała się zrobić sobie przerwę. Iga Świątek tym samym nie wykorzystała potknięcia Aryny Sabalenki, która w Dubaju  odpadła rundę wcześniej.

W lepszych nastrojach mogą być natomiast Magda Linette oraz Magdalena Fręch, które brały udział w turnieju WTA 500 Meridzie. Pierwsza z nich dotarła do tam 1/8 finału, ale była zmuszona skreczować w starciu z Turczynką Zeynep Sonmez z powodu kontuzji przy wyniku 3:6, 1:3. Dla Magdaleny Fręch te zawody okazały się mniej udane, gdyż odpadła ona  już w 1/16-finału. Lepsza od niej była Elina Awanesian z Armenii, z którą przegrała 1-2 (6:4, 3:6, 3:6).

Mimo tych porażek obie Polki w najnowszym rankingu zaliczyły promocję do wyższych miejsc, ponieważ Magdalena Fręch awansowała o jedną pozycję i jest aktualnie na 30. miejscu, a Magda Linette znajduje się sześć pozycji niżej. Najnowszy ranking okazał się mniej łaskawy dla Mai Chwalińskiej, która spadła o cztery lokaty i teraz jest 135. zawodniczką na świecie.

Najnowszy ranking WTA:

  • 1. Aryna Sabalenka (Białoruś) – 9076
  • 2. Iga Świątek – 7985
  • 3. Coco Gauff (USA) – 6333
  • 4. Jessica Pegula (USA) – 5251
  • 5. Madison Keys (USA) – 4679
  • 6. Jasmine Paolini (Włochy) – 4518
  • 7. Jelena Rybakina (Kazachstan) – 4328
  • 8. Emma Navarro (USA) – 4009
  • 9. Qinwen Zheng (Chiny) – 3780
  • 10. Paula Badosa (Hiszpania) – 3746
  • 30. Magdalena Fręch – 1712
  • 36. Magda Linette – 1479
  • 135. Maja Chwalińska – 561
Reklama
Opublikowano: 03.03.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane