Reprezentant Niemiec poprowadzi grę AZS Olsztyn
Indykpol AZS Olsztyn przedstawił rozgrywającego na nowy sezon. Grę zespołu z Warmii i Mazur kreować będzie reprezentant Niemiec, Johannes Tille.
W nowych rozgrywkach PlusLigi dojdzie do kolejnego debiutu. Pierwsze kroki na polskich parkietach postawi Johannes Tille, który przez ostatnie trzy sezony związany był z Berlin Recycling Volleys. Rozgrywający w przeszłości przywdziewał także trykot takich klubów jak Sain-Nazaire VB Atlantique, WWK Volleys Herrsching czy Bergische Volleys. Indykpol AZS Olsztyn będzie dla niego drugim zagranicznym klubem w karierze.
Kreator gry na swoim koncie posiada po trzy mistrzostwa Niemiec, puchary oraz Superpuchary tego kraju. W dodatku w 2023 i 2024 roku okazał się MVP finału Pucharu Niemiec. To także reprezentant Niemiec, który przed rokiem o mały włos ze swoją kadrą nie awansował do półfinału.
– Jednym z powodów, dla których zdecydowałem się podpisać kontrakt z Indykpolem AZS, jest oczywiście postać Moritza Karlitzka. To jeden z moich najlepszych przyjaciół z reprezentacji Niemiec i mówił o klubie same dobre rzeczy — o kibicach, atmosferze, całym środowisku. Dlatego ważne dla mnie było, aby trafić do drużyny, która ma solidną strukturę, wspaniałą halę i wiernych fanów. Słowa Moritza sprawiły, że poczułem, iż naprawdę chcę być częścią tej ekipy. Cieszę się również, że Olsztyn oferuje piękne otoczenie z wieloma jeziorami, co daje możliwość wychowywania naszego dziecka razem z żoną w spokojnym i przyjaznym miejscu – powiedział klubowej stronie najnowszy nabytek.
Polecane
Siatkówka Plażowa14.08.26Mistrzostwa Europy już bez Polaków. Biało-Czerwoni odpadli w Starych Jabłonkach
Mariusz Cichowski
Siatkówka Plażowa12.08.26Dwa polskie zwycięstwa na otwarcie mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach
Mariusz Cichowski
Siatkówka11.08.26MŚ U17: Polki były za mocne dla wszystkich grupowych rywalek!
Tymoteusz Mech
Siatkówka11.08.26Mecz towarzyski: Polski pewnie zatryumfowały nad Ukrainą!
Tymoteusz Mech