fot. zaksa.pl

Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest 23-letni Karol Urbanowicz. Transferem reprezentanta Polski zespół PlusLigi zamknął kadrę na nadchodzący sezon.

Urbanowicz pierwsze siatkarskie szlify zbierał w UKS-ie Suchanik Gdańsk, z którego przeniósł się do Trefla Gdańsk. W zespole z województwa pomorskiego występował od 2017 roku. W przeszłości, środkowy zdobywał medale mistrzostw Polski kadetów oraz juniorów. W 2021 i 2022 roku podczas mistrzostw świata juniorów i mistrzostw Europy wybierany był najlepszym środkowym.

Wcześniej do zespołu dołączyli: Bartosz Kurek, Igor Grobelny, Kajetan Kubicki, Maciej Nowowsiak, Mateusz Poręba, Mateusz Rećko i przyjmujący Rafał Szymura. W nadchodzącym sezonie zespół poprowadzi Włoch Andrea Giani.

Zdaję sobie sprawę do jakiego klubu przechodzę, będę starał się jak najwięcej czerpać od takich zawodników jak chociażby David Smith. Po tych latach gry w Gdańsku chciałbym poznać to uczucie gry pod bardzo dużą presją i wierzę że to będzie mi tutaj dane. Chciałbym się jak najbardziej rozwinąć jak zawodnik i mam nadzieję, że klub mi w tym pomoże i ja też pomogę naszej drużynie. Jestem bardzo pozytywnie nastawiany i nie mogę się doczekać przeprowadzki do Kędzierzyna-Koźla – powiedział nowy nabytek dziesiątego zespołu ubiegłego sezonu PlusLigi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj