
Stefano Lavarini ogłosił skład reprezentacji Polski
Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek, Stefano Lavarini powołał zawodniczki, z którymi rozpocznie przygotowania do sezonu 2025.
Wśród powołanych zawodniczek brakuje Joanny Wołosz, która po Igrzyskach Olimpijskich zakończyła karierę reprezentacyjną. W kadrze nie znalazła się również Kamila Witkowska, Maria Stenzel czy Monika Fedusio.
– Niektóre zawodniczki nie zgłosiły swojej gotowości do gry w kadrze – część nie może być dostępna z powodów zdrowotnych, inne ze względu na osobiste sprawy i wybory. Dbam o prywatność każdej z nich oraz o wyłączność rozmów, które z nimi przeprowadziłem. Szanuję ich decyzje, a jednocześnie uważam, że podobny szacunek należy się dziewczynom, które zostały wybrane, które były gotowe i zmotywowane do wzięcia udziału w tegorocznym projekcie – powiedział w rozmowie z PZPS Lavarini.
Termin zgłoszenia szerokiego składu do Ligi Narodów upływa 7 maja.
Skład reprezentacji Polski siatkarek:
Rozgrywające: Julia Bińczycka, Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Wiktoria Szewczyk, Katarzyna Wenerska
Atakujące: Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska
Przyjmujące: Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Martyna Łukasik, Natalia Murek, Julia Orzoł, Julita Piasecka, Olivia Różański
Środkowe: Weronika Centka-Tietianiec, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Natalia Kecher, Agnieszka Korneluk, Agata Milewska, Anna Obiała, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik
Libero: Adrianna Adamek, Klaudia Łyduch, Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska
Jesteśmy pewni, że czekaliście na tę informację❗️🤩
Trener Stefano Lavarini podał listę siatkarek, z którymi rozpocznie przygotowania do sezonu 2⃣0⃣2⃣5⃣. Termin zgłoszenia szerokiego składu na VNL upływa 7 maja.
* lista ma charakter otwarty – w przypadku sytuacji zdrowotnych… pic.twitter.com/5V1rLZj3wY
— POLSKA SIATKÓWKA (@PolskaSiatkowka) April 29, 2025
Polecane
- Reprezentacja06.07.25
MŚ U-19 Kobiet: Spacerek z Peru i Polki już pewne gry w play-off. Trzy krótkie sety Biało-Czerwonych
Krzysztof Szkutnik
- Siatkówka05.07.25
BPT Futures Montpellier: Polacy sklasyfikowani pod koniec TOP10!
Tymoteusz Mech
- Reprezentacja05.07.25
MŚ U-19: Wielki bój z rywalkami zza wielkiej wody. Polki wygrywają ze Stanami Zjednoczonymi
Krzysztof Szkutnik
- Reprezentacja04.07.25
VNL: Znamy skład Polek na kolejny turniej cyklu Ligi Narodów!
Tymoteusz Mech