TAURON Liga: Sokół Mogilno powrócił do wysokich lotów. #VolleyWrocław uklęknął przed beniaminkiem
Sokół & Hagric Mogilno w efektownym zwycięstwem na Dolnym Śląsku nad #VolleyWrocław w meczu 14. kolejki powrócił do wysokich lotów po znamiennych dwóch porażkach z rzędu z faworytami rozgrywek. Beniaminek miał inicjatywę w trzech z czterech rozegranych setów, które przesądziły o komplecie zdobytych punktów.
Spotkanie w stolicy Dolnego Śląska było pojedynkiem dwóch atakujących Wiktorii – Kowalskiej z #VolleyWrocław oraz Przybyło z Sokoła. Akurat ta rywalizacja nie została rozstrzygnięta, gdyż każda z zawodniczek zdobyła po 22 punkty. Dużo większe wsparcie pośród partnerek miała ta druga i dotyczyły to wielu płaszczyzn. Przyjezdne miały dobre skrzydła w postaci Agnieszki Cur-Słomki (14 punktów), Ivany Jeremić (11 punktów) oraz doświadczonej środkowej Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (10 punktów). Świetne recenzje przypisać należy libero Karolinie Pancewicz, która zapracowała na nie 20 obronionymi piłkami oraz perfekcyjnym przyjęciem na poziomie 43 %. Te dokonania, a także przyzwoita postawa innych zawodniczek gości zdecydowała o pewnym zwycięstwie Sokoła i wzbogaceniu się tej drużyny o 3 punkty.
TAURON Liga – 14. kolejka
#VolleyWrocław – Sokół & Hagric Mogilno 1:3 (18:25, 19:25, 27:25, 16:24)
MVP: Wiktoria Przybyło
#VolleyWrocław: Stronias, Lewandowska, Łazowska, Gancarz, Szady, Karasińska, Gierszewska, Gawlak, Bączyńska, Solarewicz, Frybel, Kowalska, Chorąża
Sokół & Hagric Mogilno: Przybyło, Nowak, Szczepańska, Efimienko-Młotkowska, Fojucik, Szczygioł, Mazenko, Szczepuła, Gajewska, Brzoska, Cur-Słomka, Rafałko, Pancewicz
Polecane
Siatkówka15.11.25TAURON Liga: Krótkie wczesne popołudnie w Rzeszowie. Developres nie dał szans beniaminkowi
Krzysztof Szkutnik
Siatkówka14.11.25MŚ: Nadszedł dzień dzisiejszy! Michał Bryl i Bartosz Łosiak z inauguracyjnym trumfem
Tymoteusz Mech
PlusLiga13.11.25PlusLiga: Bogdanka LUK Lublin z drugą porażką w sezonie!
Mariusz Cichowski
Siatkówka12.11.25OFICJALNIE: Michał Winiarski zrezygnował z trenowania niemieckiej kadry!
Ewa Betlej