Trzech zawodników odchodzi z Orlen Wisły Płock
Latem ORLEN Wisłę Płock opuszczą Dmitrii Zhitnikov, Luka Stepancić i Marko Panić.
Najdłużej w Płocku występował Zhitnikov — w ciągu czterech sezonów zdobył trzy Puchary Polski, Superpuchar, dwa tytuły mistrzowskie i dwa wicemistrzostwa, a w europejskich rozgrywkach dołożył brąz w EHF European League i dwa awanse do TOP 12 Ligi Mistrzów. Łącznie Rosjanin rzucił dla Wisły aż 350 bramek. Luka Stepancić, który dołączył w połowie sezonu, wywalczył złoto Mistrzostw Polski i awans do TOP 12 Champions League, notując 20 goli (16 w lidze, 4 w PP). Chorwat teraz przenosi się na Węgry.
Z Wisłą definitywnie żegna się także Marko Panić, który przyszedł z Montpellier HB i w minionym sezonie zdobył Superpuchar, Mistrzostwo Polski i zajazd do TOP 12 Champions League, rzucając łącznie 38 bramek.
Polecane
Piłka ręczna17.06.26Dagmara Nocuń wraca do Polski
Milena Romanowska
Piłka Ręczna Kobiet12.06.26PGE MKS El-Volt Lublin wzmacnia bramkę. Nina Smelcerz dołącza do zespołu
Milena Romanowska
Piłka ręczna11.06.26Piłka ręczna: Polacy poznali rywali fazy grupowej MŚ 2027
Milena Romanowska
Piłka ręczna10.06.26Do PGE MKS El-Volt Lublin dołącza Natalia Pankowska
Milena Romanowska