US Open: Iga Świątek ”rozjechała” w godzinę Emilianę Arango!
Godziny potrzebowała Iga Świątek do tryumfu nad Emilianą Arango (WTA. 84) w ramach pierwszej rundy US Open.
W pierwszym jak i drugim secie raszynianka można powiedzieć, że nie pozostawiła żadnych złudzeń swojej przeciwnicze.
Na początek dwukrotnie ją przełamała (w czwartym i szóstym gemie), co poskutkowało sprawnym zwycięstwem 6:1. Arango starała się jak mogła, ale w kluczowych momentach brakowało jej umiejętności aby odpowiedzieć na dobrze posyłane przez Świątek piłki.
W drugiej odsłonie Kolumbijka mogła mówić o większym sukcesie, bo wywalczyła dwa gemy (oba przy własnym serwisie). Nasza reprezentantka natomiast dzieliła i rządziła na korcie. Już w inaugurującym gemie odebrała serwis, a potem tylko utrzymywała przewagę przełamania. W siódmym ją jeszcze bardziej powiększyła, a po chwili zatryumfowała 6:2 i w całym meczu 2:0
Świątek w następnej rundzie podejmie Holenderkę Suzan Lamens (WTA. 66).
1/64 finału US Open:
Iga Świątek – Emiliana Arango 2:0 (6:1, 6:2)
Polecane
Tenis17.06.26ATP: Dobry początek, ale potem pojawiły się problemy! Hurkacz odpadł!
Ewa Betlej
Tenis17.06.26WTA: Magdalena Fręch wyeliminowana przez Lys!
Ewa Betlej
Tenis17.06.26ATP: Majchrzak zawiódł! Po tryumfie w poprzednim turnieju przyszła porażka!
Ewa Betlej
Tenis16.06.26ATP: Hubert Hurkacz odprawił Rublowa!
Ewa Betlej