
[WIDEO] Krzysztof Piątek z hattrickiem!
Istanbul Basaksehir pokonał na wyjeździe Konyaspor 3:2 w spotkaniu 23. kolejki tureckiej SuperLig. Trzy gole dla ekipy ze Stambułu strzelił Krzysztof Piątek, który zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.
Do przerwy podopieczni Emrę Belozoglu przegrywali 0:2, a dwukrotnie do siatki gości trafił Louka Prip. Basaksehir ruszył do odrabiania strat w drugiej części spotkania. Najpierw w 67. minucie meczu Krzysztof Piątek wykorzystał rzut karny, a dwanaście minut później Polak doprowadził do wyrównania. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, to były napastnik Milanu i Herthy ponownie błysnął skutecznością. Bramkę na wagę wygranej dla swojego zespołu zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry.
Dla Krzysztofa Piątka było to trzecie ligowe trafienie w obecnym sezonie tureckiej SupeLigi. Dzięki wygranej Basaksehir przerwał serię czterech meczów bez zwycięstwa. Niemniej ekipa Cagdasa Atana nadal plasuje się w strefie spadkowej, na siedemnastym miejscu. Do pierwszej bezpiecznej pozycji traci jednak tylko jeden punkt.
SuperLig – 23. kolejka
Konyaspor Kulübü -İstanbul Başakşehir FK 2:3 (2:0)
Prip 8′, 14′ – Piątek 67′ (k), 79′, 90′
https://twitter.com/FootColic/status/1751582149726105928
https://twitter.com/FootColic/status/1751578724749758872
https://twitter.com/FootColic/status/1751575767681524197
Polecane
- Piłka nożna26.06.25
OFICJALNIE: Wychowanek Pogoni Szczecin przenosi się do Puszczy Niepołomice!
Ewa Betlej
- Piłka nożna26.06.25
OFICJALNIE: Nie grał i odszedł! Piłkarz z potrójnym obywatelstwem rozwiązał kontrakt z Wisłą Płock!
Ewa Betlej
- Piłka nożna26.06.25
OFICJALNIE: Rafał Kurzawa zmienia barwy, ale zostaje w Ekstraklasie!
Ewa Betlej
- Betclic 1. Liga26.06.25
Ruch Chorzów przyspiesza z ogłoszeniami. Dwóch pomocników na pokładzie
Krzysztof Sarna