WTA: Popis Igi Świątek! Tak dobrze polska tenisistka dawno nie zagrała!
Iga Świątek bez problemów uporała się w 1/8 finału turnieju w Rzymie z Naomi Osaka.
W inaugurującym secie już w pierwszym gemie doszło do przełamania, a w czwartym Osaka odłamała. To jednak nie zdeprymowało polskiej tenisistki, która zmierzała do wygranej. Raszynianka odebrała serwis Japonce w piątym i siódmym gemie, co sprawiło, że zwyciężyła wysoko 6:2.
Drugi set przebiegał bardzo podobnie do pierwszego, choć tym razem japońska tenisistka miała jeszcze mniej do powiedzenia na korcie. W pierwszym, piątym i siódmym gemie Świątek przełamała. Jej rywalka starała się odłamać w trzecim gemie, ale nie wykorzystała breaka. Dzięki temu Polka wygrała 6:1 i w całym meczu 2:0.
W ćwierćfinale polska tenisistka zmierzy się z Jessica Pegula.
1/8 finału WTA w Rzymie:
Iga Świątek – Naomi Osaka 2:0 (6:2, 6:1)
Polecane
Tenis05.06.26Chall. Prosciejow: Półfinał dla Pieczonki i Liutarevicha!
Ewa Betlej
Tenis05.06.26Chall. Birmingham: Kamil Majchrzak w półfinale!
Ewa Betlej
WTA04.06.26Maja Chwalińska zarobi fortunę za występ we French Open! Kwota robi olbrzymie wrażenie
Tymoteusz Mech
Tenis04.06.26Chall. Prosciejow: Drzewiecki i Matuszewski zagrają o wejście do finału!
Ewa Betlej