Fot. WTA

WTA: Popis Igi Świątek! Tak dobrze polska tenisistka dawno nie zagrała!

Iga Świątek bez problemów uporała się w 1/8 finału turnieju w Rzymie z Naomi Osaka.

Reklama

W inaugurującym secie już w pierwszym gemie doszło do przełamania, a w czwartym Osaka odłamała. To jednak nie zdeprymowało polskiej tenisistki, która zmierzała do wygranej. Raszynianka odebrała serwis Japonce w piątym i siódmym gemie, co sprawiło, że zwyciężyła wysoko 6:2.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie do pierwszego, choć tym razem japońska tenisistka miała jeszcze mniej do powiedzenia na korcie. W pierwszym, piątym i siódmym gemie Świątek przełamała. Jej rywalka starała się odłamać w trzecim gemie, ale nie wykorzystała breaka. Dzięki temu Polka wygrała 6:1 i w całym meczu 2:0.

W ćwierćfinale polska tenisistka zmierzy się z Jessica Pegula.

1/8 finału WTA w Rzymie:

Iga Świątek – Naomi Osaka 2:0 (6:2, 6:1)

Reklama
Opublikowano: 11.05.26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane