Świątek tenis
fot: sportsnaut.com

WTA Tour: Świątek nie dała szans Kasatkinie

Reklama

Iga Świątek wygrała w trzeciej rundzie turnieju tenisowego WTA w Dosze. Jej rywalką była Daria Kasatkina, którą Polka pokonała gładko w dwóch setach. 

Polka kapitalnie weszła w mecz. Najpierw wygrała gema przy własnym serwisie. Świątek często posyłała piłki po skosie, co myliło Rosjankę. Ta dała się przełamać już w drugim gemie. Świątek szansy na podwyższenie prowadzenia jednak nie wykorzystała, gdyż przełamać dała się w kolejnej możliwej okazji. Pojawił się aut, uderzenie w siatkę, co przynosiło punkty Kasatkinie. Rosjanka atuty Świątek z pierwszego gema zaczęła wykorzystywać w swojej grze.

Podczas czwartego rozdania kilkukrotnie Świątek była w opałach. Jej rywalka miała piłki na przełamanie, ale Polka dzielnie broniła się skutecznymi forhendami. W końcówce gema dwie autowe piłki posłała Kasatkina, która nie wykorzystała szansy na prowadzenie w tym secie. Korzystny wynik miała natomiast Świątek, która prowadzenie podwyższyła po wygraniu szóstego gema. Kasatkina rozpoczęła go od autowego zagrania, następnie wkradł się podwójny błąd serwisowy. Polka miała więc otwartą drogę do drugiego w tym meczu przełamania, co też stało się jej udziałem. Świątek zaczęła grać jakby pewniej. Dobrze funkcjonował jej forhend, zaś piłki na zwycięstwo w secie miała w dziewiątym rozdaniu. Polka dobrze spisywała się na serwisie, co utrudniło bronienie się Rosjance. W pierwszej partii triumfowała więc Polka, która wygrała 6:3.

Drugiego seta od przełamania rozpoczęła Iga Świątek. Polka nie ustrzegła się błędów, ale w końcówce gema dwukrotnie na aut uderzała Kasatkina, która była też bezradna do dobrej formy serwisowej swojej przeciwniczki.  Zdecydowanie lepiej z odbiorem serwisu rywalki radziła sobie reprezentantka Polski, która zaledwie kilku minut potrzebowała by wyjść na prowadzenie 3:0. Trudny wynik odbił się na zachowaniu Rosjanki, która z wściekłości uderzyła rakietą o kort, a następnie popełniła podwójny błąd serwisowy.

Ostatecznie Świątek wygrała ten mecz dość gładko. Drugą partię zakończyła zwyciężając w niej bez straty gema.

WTA Dubaj                                                                                                              Iga Świątek – Daria Kasatkina 6:3, 6:0

Reklama
Opublikowano: 23.02.22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane