foto; cwks-resovia.pl

Rezultat meczu 27. kolejki w Nowym Sączu pomiędzy Sandecją i Resovią zmieniał się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, ale nie pozwolił żadnej z drużyn dopiąć pełnego celu. Ostateczny remis 1:1 nie krzywdzi żadnej z drużyn, lecz bardziej raduje rzeszowian.

Pierwsze pół godziny stało pod znakiem wyrównanej walki ze wskazaniem na Resovię, która stworzyła dobre sytuacje do objęcia prowadzenia. W 9. minucie znakomitą okazję miał Demianiuk, lecz nie przyłożył się do uderzenia ułatwiając interwencję Tokarzowi w nowosądeckiej bramce. Jeszcze lepszą okoliczność na zdobycia gola miał Persak, jednak strzał z bliska trafił prosto w bramkarza. W 32. minucie jedyną szansę na ulokowanie piłki w siatce miała Sandecja, ale Walski po kornerze oddał mało precyzyjny strzał, który odbił Dybowski. W 36. minucie blisko przejęcia ryzykownego zagrania obrońcy do golkipera z Nowego Sącza był rzeszowianin, lecz dla gospodarzy skończyło się na strachu.

Przez dwa kwadranse po przerwie nic ciekawego się nie działo poza drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną dla Kubowicza, który bez szczególnego uzasadnienia na ostatnie pół godziny rywalizacji osłabił swój zespół.

Piłkarze z Nowego Sącza przycisnęli i osiągnęli cel bramkowy. Wprawdzie w 76. min. Viktorowi nie udało się pokonać Dybowskiego, ale 5 minut później po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym świetnie zachował się Piter-Bućko i Sandecja objęła prowadzenia. Wydawało się, że miejscowi mają wszystkie argumenty w garści by zakończyć spotkanie z pełną pulą. Plany nowosądeczan spełzły na niczym w 84. minucie po rzucie wolnym. Hebel przymierzył dokładnie i piłka zatrzepotała w siatce.

Do końca spotkania już nic się nie zmieniło, a podział punktów ucieszył bardziej piłkarzy z Rzeszowa, który uczynili kolejny krok do utrzymania w lidze.

SANDECJA NOWY SĄCZ – RESOVIA RZESZÓW 1:1 (0:0)

Piter-Bućko 81. – Hebel 84.

Sandecja Nowy Sącz: Tokarz – Błanik (59. Chmiel), Boczek, Danek, Dziwniel, Kasprzak, Ogorzały (81. Małkowski), Piter-Bućko, Rubio (58. Victor, 90. Szufryn), Sovsić, Walski.
Resovia: Dybowski – Mikulec (85. Feret), Kubowicz, Wasiluk, Twardowski, Hebel (89. Radulj), Wróbel (72. Wróbel), Kuczałek, Adamski, Persak, Demianiuk (85. Kiełbasa).