cwks-resovia.pl fot. Paweł Golonka

W meczu 33. kolejki Resovia Rzeszów podjęła u siebie Chrobry Głogoów. Rzeszowianie wygrali 1:0 i tym samym są już pewni utrzymania w I lidze.

W pierwszej połowie to goście więcej atakowali, ale do szczęścia brakowało im skuteczności. Baugadis i Ziemman uderzali niecelnie. Rzeszowian często ratował Adamski. W końcu i Resovia zaatakowała. Była bardziej skuteczna od swoich rywali i już w 16. minucie spotkania Wróbel podał do Jarocha, a ten strzelił przy słupku. Golkiper Głogowa był bezradny. Mimo to goście cieszyli się większym posiadaniem piłki i nie chcieli się łatwo poddać.

Po przerwie nadal Chrobry dominował w posiadaniu piłki. Niewiele brakowało, a bramkę strzeliłby Praznkovsky. Chwilę później dobrą sytuację miał też Mandrysz, ale ją zmarnował. W 72. minucie spotkania Resovia miała szansę na podwyższenie swojego prowadzenia. Nie wykorzystał jej jednak Hebel, bo dobrej interwencji Leszczyńskiego. Ostatnie minuty obfitowały w ataki zarówno z jednej jak i drugiej strony. Mimo to żadna z sytuacji nie znalazła się w siatce.

Resovia Rzeszów, dzięki swojemu zwycięstwu zostaje w I Lidze, Chrobry Głogów znajdujący się w środku tabeli również jest już tego pewny.

Resovia Rzeszów vs Chrobry Głogów 1:0

16′ 1:0 Bartosz Jaroch

Resovia Rzeszów: Łakota, Jaroch, Podhorin, Kubowicz, Adamski – Usarz (62′ Twardowski), Soljić, Wasiluk, Mikulec (58′ Antonik), Hebel, Wróbel (76′ Zdybowicz).

Chrobry Głogów: Leszczyński, Niski (79′ Ilków-Gołąb), Praznkovsky, Baugaidis, Stolc (79′ Dziąbek), Piotrowski (61′ Cywka), Mandrysz (75′ Kowalczyk), Kolenc, Machaj, Ziemann (79′ Oleksy), Lebedyński.