Legia Warszawa wygrała na wyjeździe mecz 4. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań. Wojskowi pokonali miejscowych 2:0.

Legia ligową rywalizację wznowiła po nierozegraniu w terminie meczu 3. kolejki, czego przyczyną było przygotowanie się do rewanżowego spotkania 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W starciu z mistrzem Polski Warta nie była bez szans. W pierwszych kolejkach nie odniosła ani jednej porażki.

Mecz Warty z Legią w Poznaniu wypadł po myśli Wojskowych, którzy pierwszą bramkę strzelili w 39. minucie. Z lewej strony piłkę w pole karne posłał Hołownia, co wykorzystał Lopes, który główką wpakował piłkę do siatki.

Swoje szanse mieli też gospodarze. W 35. minucie po wrzutce z autu w słupek trafił Trałka, zaś w 38. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego mógł wykorzystać Ławniczak, lecz też piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Po wznowieniu gry Legia podwyższyła prowadzenie. W 50. minucie świetnym podaniem w pole karne obsłużonym został Luquinhas, który odegrał piłkę na szesnastkę do Lopesa, który dograł futbolówkę przed bramkę, gdzie główką piłkę w siatce umieścił Pekhart.

W końcówce wynik Warcie próbował ratować Kuzimski, ale ten raz trafił w boczną siatkę, a raz uderzeniem zza szesnastki posłał piłkę wysoko nad bramką.

Dzięki wygranej Legia ma na swoim koncie 6 pkt. Warta przegrywa pierwsze ligowe spotkanie w sezonie i pozostaje z 5 oczkami na koncie.

PKO Ekstraklasa – 4. kolejka                                                                            Warta Poznań 0:2 Legia Warszawa