fot: Twitter.com @PedroRebocho

To była naprawdę intensywna kolejka! Ekstraklasa po raz kolejny nie zawiodła i dostarczyła kibicom wielu emocji.

Miedziowi wrócili, a Lech rozbił Wisłę

W Lubinie pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Niecieczy. Miedziowi na drugą odsłonę spotkania wyszli znacznie bardziej zmotywowani i co najważniejsze z planem na grę. Swoje założenia szybko zrealizowali, bo już w 47. minucie doprowadzili do wyrównania, a już 10 minut później prowadzili. W hitowym starciu 8. kolejki Lech podejmował Wisłę Kraków. Kolejorz bezlitośnie obnażył wszystkie niedoskonałości Białej Gwiazdy. Wynik 5-0 mówi sam za siebie. Wisła w tym meczu nie zdołała oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Lecha.

Intensywna sobota

Dzień rozpoczął pojedynek Wisły Płock z Jagiellonią Białystok. Nafciarze sprawę załatwili w…8 minut. Okres gry od 71 do 79. minuty był kluczowy i to właśnie wtedy Wisła Płock zdołała ustrzelić Jagiellonię trzykrotnie. Dobrze dysponowana Pogoń podejmowała u siebie Cracovię. Tego dnia co prawda jedynie portowcy strzelali bramki, z tym że jedna z nich wpadła do bramki Pogoni.

Mecz Radomiaka ze Śląskiem był pojedynkiem ekip, które łącznie zaliczyły tylko jedną porażkę. W tym meczu wielu wskazywało, że najbardziej możliwy będzie remis i tak też było! 1-1, ale kibice nie mieli powodów do nudy, ponieważ mecz był dość intensywny. Dzień zakończył mecz Lechii z Piastem Gliwice. Skromnie, bo skromnie, ale zatriumfowali Lechiści, którzy bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli już w 11. minucie. Piast nie miał tego dnia zbyt wielu argumentów. No cóż, przy jednym celnym strzale ciężko o dobry rezultat.

Faworyci górą

Stal Mielec to niewygodny rywal, o czym przekonało się już kilka drużyn w Ekstraklasie. Raków jednak nie dał się zaskoczyć i kontrolował mecz ze Stalą od początku do końca. 0-3 i trzy oczka jadą z Rakowem do Częstochowy. Górnik Zabrze potrzebował zwycięstwa jak tlenu. Spotkanie z Wartą Poznań wydawało się dobrą okazją. Górnicy wykorzystali to i zatriumfowali 1-0. Dzięki temu przesunęli się na 11. miejsce, spychając jednocześnie Wartę do strefy spadkowej. Kolejkę zakończyło starcie Legii z Górnikiem Łęczna. Europejskie wojaże Wojskowych sprawiły, że w lidze zaliczyli już 3 porażki. W starciu z Łęczną szczególnie w drugiej połowie nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszą drużyną.