Hubert Hurkacz wygrał półfinałowe starcie turnieju ATP w Metz. Jego rywalem był Niemiec Peter Gojowczyk. Obaj popisali się świetnymi umiejętnościami na zagrywce.

Pierwszy set rozpoczął od własnej zagrywki Hubert Hurkacz. Polak nieźle serwował, ale w grze lepszym wydawał się jego rywal z Niemiec. Ostatecznie jednak Hurkacz utrzymał swoje podanie, po czym tym samym odpowiedział Gojowczyk, który przełamać dał się w dziesiątym gemie, dzięki czemu partię na swoją korzyść rozstrzygnął Hurkacz. Jego rywal co prawda zdołał popisywać się asami, ale świetne zagrania Hurkacza i autowe zagranie Niemca sprawiło, że gem zapisano Polakowi.

Drugą partię od przełamania rozpoczął Niemiec, który chwilę później dobrze serwował i wyszedł na prowadzenie 2:0. Polak przełamaniem odpowiedział jednak w ósmym gemie, w którym kilkukrotnie zagrał świetnie po linii, dzięki czemu się wyrównała.

Ostatecznie o losach tego seta decydował tie break, choć w dwunastym gemie Hurkacz miał piłkę meczową, ale jego rywal odpowiedział świetnym serwisem.

Decydujący gem rozpoczęty od nieudanego zagrania polskiego zawodnika, ale chwilę później błędy Niemca i udane zagrania Hurkacza dają Polakowi prowadzenie 5:1, lecz później wkradły się błędy, uderzenie w siatkę i Niemiec powoli odrabiał straty. Większą ich ilość zanotował jednak Gojowczyk, którego wrocławianin pokonał do 4, zaś w meczu 2:0.

Łącznie obaj gracze zanotowali aż 17 asów serwisowych, z czego 7 należało do Hurkacza. Obaj mieli ponad 70 procent wygranych piłek pierwszego serwisu.

ATP w Metz                                                                                                        Hubert Hurkacz – Peter Gojowczyk 6:4 7:6 (7:4)