raków
fot: Twitter.com @Rakow1921

W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Raków podjął w Częstochowie Jagiellonię Białystok. Mimo, że pierwsza połowa nie wróżyła takiego pogromu to mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla gospodarzy.

Raków po ostatniej porażce z Górnikiem Zabrze chciał zmazać złe wrażenie. W pierwszej połowie jednak mimo przewagi nie potrafili strzelić gola gościom. Akcję tworzyła też Jagiellonia Białystok, choć były one tak samo mało klarowne jak i ich przeciwników. Dopiero pod koniec pierwszej połowy jeden i drugi zespół zaczął grać dynamiczniej i odważniej. Mimo to nie przyniosło to żadnych bramek.

W drugiej połowie Raków Częstochowa zaczął grać o wiele bardziej efektownie, co po dziesięciu minutach przyniosło już dla nich prowadzenie. W 54. minucie gola jak rasowy napastnik strzelił Fabio Miguel Sturgeon po asyście Patryka Kuna. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. W 65. minucie wynik głową podwyższył Andrzej Niewulis po dośrodkowaniu Lopeza.

Mimo dwubramkowego prowadzenia Raków nadal napierał, co przyniosło kolejnego gola w 80. minucie spotkania. Tym razem z kontry po podaniu Mateusza Wdowiaka akcję wykończył dobrym strzałem wcześniej asystujący Ivi Lopez. Dwie minuty później (82. minuta) Wdowiak oprócz asysty zapisał na swoim koncie również bramkę. Jagiellonia Białystok była bezradna i w końcówce meczu straciła jeszcze jednego gola z rzutu rożnego. Dogrywał Lopez, a skutecznym strzałem w 88. minucie popisał się Zoran Arsenić.

Dzięki zwycięstwu nad Jagiellonią Raków Częstochowa przesuwa się na trzecie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy mając duże aspirację na walkę o grę w europejskich pucharach. Jagiellonia Białystok natomiast plasuje się w środku tabeli (11. miejsce).

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 5:0 (0:0)

54′ 1:0 Fabio Miguel Sturgeon (asysta Patryk Kun)

65′ 2:0 Andrzej Niewulis (asysta Ivi Lopez)

80′ 3:0 Ivi Lopez (asysta Mateusz Wdowiak)

82′ 4:0 Mateusz Wdowiak (asysta Ben Lederman)

88′ 5:0 Zoran Arsenić (asysta Ivi Lopez)

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević, Milan Rundić (21′ Wiktor Długosz), Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić, Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman, Patryk Kun (89′ Jordan Courtney-Perkins), Mateusz Wdowiak (89′ Damian Szelągowski), Ivi Lopez (89′ Jakub Arak), Fabio Sturgeon (73′ Sebastian Musiolik).

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors, Bogdan Tiru, Israel Puerto (77′ Michał Żyro), Michał Pazdan, Paweł Olszewski, Miłosz Matysik, Michał Nalepa, Martin Pospisil, Bojan Nastić, Bartosz Bida (34′ Andrzej Trubeha), Fiodor Cernych (65′ Karol Struski).