Tenis
fot: tennissection.com

Iga Świątek awansowała do finału turnieju tenisowego WTA 1000 w Indian Wells. Polka w dwóch setach pokonała Simonę Halep.

W pierwszym secie o zwycięstwie decydował tie break. Na początku meczu obie tenisistki dobrze radziły sobie na własnym serwisie, choć w szóstym gemie do przełamania doprowadziła Iga Świątek. Kilka błędów z rzędu popełniła bowiem Rumunka, która dwukrotnie uderzyła w siatkę, a następnie na aut. Szybko straty odrobiła jednak Halep, gdyż Świątek popełniła podwójny błąd serwisowy, a później trafiła w siatkę.

To nie koniec problemów Polki. W dziewiątym gemie w grze naszej reprezentantki wkradły się kolejne błędy dające punkty dla rywalki. Autowy bekhend, ponowne uderzenie piłki w siatkę, podwójny błąd serwisowy. To wszystko przyczyniło się do kolejnego przełamania na korzyść Halep. Później jednak Polka poprawiła swoją grę. Zagrała odważniej, odrobiła straty i doprowadziła do tie breaka. Początek tego gema na korzyść Rumunki, która miała nawet piłki setowe, lecz w końcówce nie wytrzymała presji. Popełniła kilka błędów, które dały wygraną dla Świątek.

Drugi set był równie nerwowy. Halep nie rozpoczęła go najlepiej. Udane zagrania mieszały się z autowymi piłkami. Ostatecznie jednak wybroniła się asem serwisowym. Nie bez problemów gema przy własnym podaniu wygrała też Świątek, która do przełamania doprowadziła w kolejnej możliwej okazji. Halep dość szybko wyrównała. Choć Świątek miała nawet asa, tak przyczyn porażki w czwartym gemie można upatrywać w pechowych piłkach autowych.

Rumunka wykorzystała to. Szybko wyszła na prowadzenie, a później je podwyższyła po kolejnym przełamaniu Igi Świątek. Było wówczas 4:2, ale tylko na tyle stać było przeciwniczkę naszej reprezentantki. Polka wróciła na swój dobry poziom. Odważnie grała w ataku, nie myliła się na zagrywce, a do tego doszły kolejne błędy po stronie Rumunki, co ostatecznie dało Polce triumf 6:4.

Iga Świątek  — Simona Halep  7:6(6), 6:4