Fot:sport.virgilio.it

LR Vicenza, której zawodnikiem jest Łukasz Teodorczyk przegrała w meczu rewanżowym baraży o utrzymanie w Serie B z Cosenzą Calcio i spadła z ligi.

Łukasz Teodorczyk znalazł się na ławce rezerwowych swojego zespołu i nie pojawił się na placu gry. Goście w pierwszym spotkaniu wygrali na własnym boisku 1:0 jednak na początku drugiej połowy Cosenza wyszła na prowadzenie doprowadzając tym samy do wyrównania w dwumeczu. W 67. minucie rzut karny na bramkę zamienił Joaquin Larrivey dla którego było to drugi trafienie tego dnia, które jak się okazało zapewnił zespołowi awans do Serie B.

19-krotny reprezentant Polski nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Teodorczyk wystąpił w czternastu ligowych spotkaniach w których zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty.