Fot .Twitter PKO Ekstraklasa

W spotkaniu rewanżowym pierwszej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Konferencji Pogoń Szczecin przegrała z KR Reykjavík. Drużyna ze Szczecina pomimo porażki awansowała do kolejnej rundy dzięki zwycięstwu na własnym stadionie (4:1).

Spotkanie rozpoczęło się od ataków zawodników ze Szczecina, którzy od pierwszych minut osiągnęli przewagę. Pierwszą groźną akcję Portowcy stworzyli w dwunastej minucie jednak wychodzący na czysta pozycję Grosicki był na minimalnym spalonym. W kolejnych minutach przyjezdni utrzymywali się dłużej przy piłce jednak nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. W 36.minucie gospodarze zapuścili się w pole karne rywali, a na uderzenie zdecydował się Chopart jednak strzał okazał się niecelny. W ostatnich sekundach pierwszej połowy długie podanie otrzymał Hallsson i uderzeniem z szesnastu metrów pokonał Stipice wykorzystując katastrofalny błąd defensywy polskiego zespołu. W doliczonym czasie gry miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie jednak do dośrodkowanej w pole karne piłki przez Sigurjonssona nie doszedł żaden z jego klubowych kolegów.

W drugiej połowie trzeci zespół ubiegłego sezonu PKO Ekstraklasy od początku narzucił swój styl gry. Pomimo przewagi dopiero w 64.minucie w znakomitej sytuacj znalazł się Zahović jednak fatalnie spudłował. Kwadrans przed zakończeniem spotkania bardzo blisko wyrównania była Pogoń jednak uderzenie Bichakhchyana obronił bramkarz rywali. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i zespół Pogoni dość niespodziewanie przegrał z KR Reykjavík.