Fot: Charlotte FC

Minionej nocy Charlotte FC rozbiło u siebie Philadelphia Union 4:0.  Dwie asysty w tym spotkaniu zanotował Kamil Jóźwiak, a asystą drugiego stopnia może pochwalić się kolejny reprezentant Polski, Karol Świderski.

W 24. minucie Świderski zagrał na lewo do Jóźwiaka, a ten dostrzegł wbiegającego w pole karne Daniela Riosa, który nie pomylił się z najbliższej odległości i otworzył wynik meczu.

Na początku drugiej połowy polski skrzydłowy zabawił się z obrońcami drużyny przeciwnej, niedługo potem podał do Riosa, który skompletował dublet.

Zarówno Jóźwiak, jak i Świderski, opuścili plac gry w 80. minucie. Inny Polak grający w tym klubie, Jan Sobociński, przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Dla Kamila to trzecia asysta w 17 meczu tego sezonu MLS.

Ostatecznie Charlotte wygrało 4:0, a wszystkie cztery gole strzelił jeden zawodnik, jakim jest wspomniany Meksykanin Daniel Rios. Zespół polskich graczy po 32 rozegranych meczach plasuje się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 41. oczek. Natomiast pokonana Philadelphia zajmuje pierwszą pozycję i liczy sobie aż 64 punktów.