piłka nożna

W 10. kolejce hiszpańskiej Primera División Barcelona rywalizowała u siebie z Villarrealem. Od pierwszych minut w składzie gospodarzy wystąpił oczywiście Robert Lewandowski, który strzelił dwie bramki!

Barcelona chciała na pewno odbić sobie ostatnią porażką w El Clasico z Realem Madryt. Dla Blaugrany była to pierwsza ligowa porażka w sezonie. Barcelona dużo gorzej radzi sobie w Lidze Mistrzów, gdzie przegrała z Bayernem, zaś z Interem przegrała i zremisowała, co w zasadzie wyeliminowało ją z fazy pucharowej tych rozgrywek.

Na pierwsze ligowe trafienie po dwóch meczach przerwy czekał też Robert Lewandowski.

Villarreal przystępował do tego spotkania jako niepokonana drużyna w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, gdzie jest pewny gry na wiosnę. W lidze zespół ten przegrywał tylko dwukrotnie, zaś w ostatniej rundzie wygrał z CA Osasuna 2:0.

Lewandowski na 1:0 trafił w 31. minucie. Na lewej stronie piłkę otrzymał Jordi Alba. Ten zagrał na pole bramkowe, gdzie piłkę przyjął Lewandowski. Polak obrócił się, czym zwiódł obrońcę, a następnie otworzył sobie drogę, by trafić do pustej bramki.

W 35. minucie ponownie z gola cieszył się Lewandowski. Tym razem kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki po uderzeniu zza szesnastki. Kilka chwil później na 3:0 po dograniu z prawej strony i uderzeniu z bliskiej odległości zdobył Ansu Fati.

W drugiej połowie bramki nie padały. Sam Lewandowski plac gry opuścił przed końcowym gwizdkiem, bo w 75. minucie, gdy zmienił go Raphinia.