Piłka nożna

Meczem otwierającym 15. kolejkę włoskiej Serie A był ten pomiędzy Napoli a Udinese. Faworyci tej rywalizacji, czyli gospodarze, wyszli z tej potyczki zwycięsko, choć z problemami. Piotr Zieliński zdobył kolejnego gola w tym sezonie i cały czas potwierdza swoją wartość.

Reprezentant Polski w 31. minucie wpisał się na listę strzelców, kiedy po otrzymaniu podania od Hirvina Lozano, przymierzył precyzyjnie przy dalszym słupku, a bramkarz rywali nie miał za dużo do powiedzenia. Zieliński podwyższył wówczas na 2:0.

Ostatecznie Napoli zwyciężyło 3:2, tracąc dwie bramki w końcówce meczu, a Piotr rozegrał 67 minut. Po tej wygranej mają na koncie już 41 punktów, o aż 11 więcej od wicelidera Lazio. Dla 28-letniego Polaka jest to 3. trafienie w tym sezonie ligowym.

Serie A – 15. kolejka
Napoli – Udinese 3:2
15′ Osimhen, 31′ Zieliński, 58′ Elmas, 79′ Nestorovski, 82′ Samardzić