TENIS
Foto: Michał Jędrzejewski / BNP PARIBAS Poland Open

Polska tenisistka Maja Chwalińska poinformowała, że nie weźmie udziału w Australian Open. Powodem jej nieobecności jest przebyta we wrześniu operacja kolana. 

21-latka jest drugą, polską tenisistką, poza Igą Świątek, która ubiegły sezon tenisowy może uznać za bardzo dobry. Wróciła w styczniu 2022 r. po depresji i zdobyła od razu tytuł w Monastyrze. Poza tym zakwalifikowała się do głównej drabinki Wimbledonu, a nawet przeszła pierwszą rundę odpadając dopiero w drugiej. Zanotowała ogromny skok w rankingu. Z 339. miejsca w WTA przeszła na 161. pozycję.

Kontuzja kolana, która wymagała operacji przystopowała możliwość rywalizacji Chwalińskiej. Tuż po eliminacjach US Open polska tenisistka przeszła zabieg (wrzesień). Czas rekonwalescencji początkowo był przewidywany na trzy miesiące. Teraz wiadomo jednak, że potrwa to dłużej. Chwalińska za pośrednictwem swojego Facebooka poinformowała, że nie weźmie udziału w eliminacjach do Australian Open. Zaznaczyła też, że planuje powrócić do gry pod koniec lutego.

Australian Open rozpocznie się 16. stycznia. Pewnych udziału w nim jest troje polskich reprezentantów: Iga Świątek, Magda Linette, a także Hubert Hurkacz. W eliminacjach, od 9. stycznia, w walce o główną drabinkę wystąpi Magdalena Fręch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!