Fot: tenismagazyn.pl

To była udana inauguracja zmagań deblowych dla Alicji Rosolskiej podczas WTA w Adelajdzie. Polka wraz z Nowozelandką Erin Routliffe zapewniły sobie udział w ćwierćfinale.

Na drodze polsko-nowozelandzkiej pary stanęły australijskie tenisistki z dziką kartą Alana Parnaby wraz z Olivią Tjandramulią. To jednak nie przestraszyło Rosolskiej i Routliffe, które rozprawiły się z nimi koncertowo wygrywając 2:0 (6:3,6:4).

W pierwszym secie gra opierała się szczególnie o przełamania. Najpierw to para z Polką przełamała. Później zrobiły to australijki, żeby za chwilę to znów Polka wraz z Nowozelandką tryumfowały w tym aspekcie. Rywalki nie dawały jednak za wygraną i szybko się zrewanżowały. Decydujący o losach pierwszej partii okazał się ósmy gem, w którym lepsza była Rosolska & Routliffe.

Drugi set był bardziej wyrównany. Po jednej i po drugiej stronie dobrze funkcjonowała zagrywka. Oba duety miały już większy problem z przełamywaniem siebie, nawet jeśli były ku temu okazję to nie wykorzystywały ich. Dopiero w siódmym gemie udało się to zrobić Rosolskiej i Routliffe. Australijki nie były już w stanie na to odpowiedzieć.

W półfinale na parę Rosolska/Routliffe czeka już Ljudmiła Kiczeniok i Jelena Ostapienko.

Ćwierćfinał debla WTA 500 Adelajda:

Alicja Rosolska/Erin Routliffe  – Alana Parnaby/Olivia Tjandramulia 2:0 (6:3, 6:4)