Iga Świątek przywiozła swoją rewelacyjną formę z turnieju w Dubaju. Polska tenisistka w drugiej rundzie WTA 1000 w Dubaju pokonała w dwóch setach Kanadyjkę Leylah Fernandez.

Polka w pierwszej rundzie miała wolny los. Swoje zmagania więc rozpoczęła od drugiej rundy wygrywając pewnie z Fernandez.

Pierwszy set trwał zaledwie 37. minut. Tylko w inauguracyjnym gemie Kanadyjka była w stanie przeciwstawić się Świątek. Mimo to przegrała go. Polka uderzała mocno i celnie, a Fernandez nie miała na to recepty. Podczas seta została przełamana trzykrotnie. Zdołała ugrać tylko jednego gema przełamując podanie Igi w piątym gemie. To wszystko na co było stać Leylah Fernandez. Świątek rozgromiła Kanadyjkę 6:1.

W drugiej partii Świątek musiała się trochę bardziej wysilić. Przez chwilę miała trudny moment. W czwartym gemie musiała obronić dwa break-pointy. Polka poradziła sobie z tym wychodząc z opresji obronną ręką. Później już problemów nie miała i pokonała Fernandez 6:2 i w całym meczu 2:0. Spotkanie trwało godzinę i trzynaście minut.

W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Rosjanką Ludmiłą Samsonową (13. WTA). Mecz odbędzie się jutro około godziny 13:00. Do tej pory Świątek miała okazję tylko raz grać z Samsonową i wyszła z tego niełatwego pojedynku zwycięsko.