Tenis
fot: tennisworldusa.org

Iga Świątek pokonała Coco Gauff w półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju i zameldowała się w finale turnieju.

Świątek, która w poprzednich spotkaniach wygrywała bardzo szybko i bez żadnych problemów, Amerykanka przeciwstawiła się pierwszej rakiecie świata.

Polka w gemie otwierającym spotkanie miała break pointa jednak ostatecznie to rywalka zdobyła pierwszego gema. Świątek kolejną szanse na przełamanie rywalki wykorzystała w trzecim gemie. W siódmym gemie Iga ponownie wykorzystała nerwowość w poczynaniach Gayff i przełamała rywalkę, która po chwili odrobiła stratę. W siódmym gemie Świątek miała dwie piłki setowe, których nie wykorzystała. Warszawianka skończyła seta przy własnym serwisie gdy zakończyła grę wykorzystując trzecią piłkę setową.

W drugim secie Iga pokazał swój najlepszy tenis i całkowicie zdominowała rywalkę i seta rozpoczęła od prowadzenia 4:0. Po wysokim prowadzeniu Świątek zaczęła popełniać proste błędy i widać było w jej grze rozluźnienie co wykorzystała Amerykanka przełamując 21-latke. Po stracie własnego serwisu Świątek przełamała rywalkę, a następnie wygrała gema przy własnym serwisie i wygrała seta 6:2 i cały mecz 2:0.

W finale Świątek zmierzy się z Barborą Krejcikovą.