Magda Linette
fot: sportskeeda.com

Magda Linette kolejny raz uległa rywalce niżej notowanej od siebie. Tym razem Polka przegrała w pierwszej rundzie WTA 250 w Austin z Rosjanką Warwarą Graczewą (WTA 88).

Na początku pierwszego seta nic nie wskazywało na to, że polska tenisistka go przegra. Linette najpierw dwukrotnie utrzymała swój serwis, a później przełamała rywalkę. Na tym zakończyło się jej wygrywanie gemów. Rosjanka wzięła się ostro do gry i zaczęła punktować poznaniankę, zarówno przy własnym jak i ,,cudzym” podaniu. Nie dość, że odrobiła straty to jeszcze wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca partii zwyciężając 6:3.

W drugim secie Linette wróciła do swojej dobrej gry z początku pierwszej partii. Szybko przełamała swoją rywalkę, a później utrzymywała swój serwis nie dając zrobić sobie krzywdy przez Rosjankę. To spowodowało, że tym razem przebieg seta od początku do końca był po stronie Linette. Polka wygrała 4:6 i doprowadziła do wyrównania w setach.

Wydawało się, że trzeci set będzie dla Magdy już formalnością i, że przypieczętuje ona swój awans do drugiej rundy. Tak się jednak nie stało, mimo, że rywalka już w pierwszym gemie oddała swój serwis popełniając wiele niewymuszonych błędów. Później to Graczewa dwukrotnie przełamała Linette i doprowadziła do wyniku na swoją korzyść (5:3). Polka odłamała swoją przeciwniczkę, ale nie była w stanie kolejny raz wygrać swojego serwisu, przez co Rosjanka przegrała 4:6 i w całym meczu 1:2 żegnając się z WTA 250 w Austin.