Iga Świątek bije wiele różnych rekordów w świecie tenisa. Ostatnio śrubuje statystykę dotyczącą wygranych w WTA z młodszymi od siebie tenisistkami. Do tej pory żadna z rywalek nie była w stanie skutecznie się jej przeciwstawić.

Polka po turnieju WTA 1000 w Indian Wells może dopisać sobie osiemnastą wygraną w karierze z młodszą od siebie tenisistką. Tym razem jej łupem padła Brytyjka Emma Raducanu. Świątek zwyciężyła z nią bez większych problemów 2:0 (6:3, 6:1). Dzięki temu poprawiła swój jakże korzystny bilans w tym aspekcie (18-0).

Raszynianka jeszcze nigdy nie uległa młodszej wiekiem zawodniczce. Wielokrotnie pokonać ją próbowała utalentowana Amerykanka Coco Gauff, ale za każdym razem była bardzo daleka od tego. To sprawiło, że polska tenisistka wygrywała z nią już aż sześciokrotnie. Dobrą serię Igi Świątek mogła przerwać podczas Rolanda Garrosa 2022 Chinka Qinwen Zheng wygrywając jednego seta. W kolejnych jednak nie potrafiła już skutecznie przeciwstawić się Polce.

Pytanie dotyczące tego kiedy i kto przerwie tak imponujący bilans Świątek w braku porażek z młodszymi tenisistkami pozostaje otwarte i oczekuje na odpowiedź.