Grupa Azoty Chemik Police pokonał na własnym terenie 3:2 OnlyBio Pałac Bydgoszcz w meczu 20. kolejki TAURON Ligi! Przyjezdne były bliskie sprawienia niespodzianki, ale miejscowe odwróciły losy spotkania i pokonały rywalki po niemal 2.5 godzinach gry!

Wynik spotkania otworzył zespół z Bydgoszczy, który bez większych problemów wygrał pierwszego seta tracąc jedynie 14 punktów. W drugiej partii miejscowe doszły do głosu i ostatecznie wyrównały stan meczu. Trzeci set był najbardziej zacięty ze wszystkich; do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi, w której lepsze okazały się Bydgoszczanki. Drużyna z województwa zachodnio-pomorskiego nie zamierzała się poddawać i ponownie wygrała 25:19! Rywalizacja w tie-breaku podobnie jak cały mecz była bardzo zacięta a, obie drużyny szły punkt za punkt aż do stanu 13:13. Wtedy Chemik wygrał dwie piłki pod rząd i sięgnał po już czternaste zwycięstwo w tym sezonie! Nagrodę MVP otrzymała Martyna Czyrniańska.

Po tym meczu drużyna gospodyń utrzymuje się na czwartym miejscu, natomiast Pałac Bydgoszcz dzięki bonusowemu punktowi wskoczył na siódme miejsce.

Grupa Azoty Chemik Police – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2 (14:25, 25:19, 27:29, 25:19, 15:13)