Tomasz Pasierbski

W cypryjskiej Larnace trwa Puchar Świata w strzelectwie sportowym. Dziś polscy reprezentanci rywalizowali w indywidualnym trapie. Z bardzo dobrej strony pokazali się Tomasz Pasierbski oraz Sandra Bernal.

Już w piątek podczas kwalifikacji Pasierbski uzyskał najlepszy wynik (121 pkt). Pozostali Polacy uplasowali się na odległych pozycjach. Piotr Kowalczyk był trzydziesty pierwszy z rezultatem 115 pkt, a Daniel Mrozek osiemdziesiąty dziewiąty (109 pkt). Najgorzej wypadł Wołodymyr Jazykow – sto szesnaste miejsce (103 pkt). W rundzie rankingowej 27-letniemu wrocławianinowi poszło równie dobrze. Pasierbski uzyskał 20. oczek i zajął drugie miejsce ustępując tylko Cypryjczykowi Andreasowi Makrimiemu. W finale polskiemu trapiście nie zabrakło wiele do medalu. Ostatecznie Tomasz Pasierbski został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Polskiemu strzelcowi nie poszło w pierwszych trzech rundach, przez co nie liczył się już w kolejnych o krążek.

Zmagania pań w trapie zapowiadały się równie dobrze co panów. W kwalifikacjach Sandra Bernal (104. pkt) wystrzelała czwartą pozycję. Przed nią znalazła się Hiszpanka Galvez (118 pkt), Australijka Smith (115 pkt) oraz Chinka Cuicui (114 pkt). Polka awansowała do meczów rankingowych. Niestety w drugiej rundzie rankingowej reprezentantka Polski zajęła dopiero trzecie miejsce, które nie dało jej awansu do strefy medalowej. Polka strzelała bardzo dobrze w praktycznie wszystkich kolejkach, poza trzecią, w której aż trzy razy spudłowała. To spowodowało brak możliwości walki o medal.