Jan Faberski

Młody, polski pomocnik Jan Faberski bryluje w Ajaxie Amsterdam U17. Dziś podczas towarzyskiego półfinału Future Cup strzelił gola, który przyczynił się do awansu do finału holenderskiego zespołu.

Faberski to szesnastoletni, bardzo przyszłościowy piłkarz. W półfinale Future Cup trafił w 7. minucie spotkania do siatki rywali dobijając strzał odbity od poprzeczki. Anderlecht musiał pogodzić się z porażką 0:2 i brakiem awansu do finału. O zwycięstwo w Future Cup drużyna Faberskiego powalczyła z FC Nordsjaelland. Polak mógł być pewny swojego występu od pierwszej minuty. Młodzieżowy zespół z Danii pokonał holenderską drużynę 3:0.

Dotychczas w barwach młodzieżowej drużyny Ajaxu Amsterdam polski pomocnik wystąpił dziewiętnaście razy strzelając przy tym siedem goli. Wcześniej Faberski grał dla polskiego zespołu Ekstraklasy – Jagielloni Białystok. Występował też w kadrze narodwej U16 oraz U17.

1/2 finału Future Cup:

Ajax Amsterdam – Anderlecht 2:0 (1:0)

7′ 1:0 Jan Faberski

60′ 2:0 Kayden Wolff