fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj o wprowadzeniu systemu nagród finansowych za miejsca w końcowych tabelach na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych w naszym kraju, a więc Orlen Ekstralidze oraz Orlen I lidze.

Już od tego sezonu nowy mistrz Polski za zajęcie pierwszego miejsca w tabeli otrzyma 300 tysięcy złotych. 2/3 tej kwoty to nagroda, jaką otrzymają tylko ekipy z podium Ekstraligi. Dla pierwszej drużyny to 200 tysięcy, dla drugiej 100, a dla trzeciej 50.

Ponadto, na nagrodę będą mogły liczyć wszystkie kluby, w zależności od miejsca w końcowej tabeli. W połączeniu tych dwóch finansowych bonusów finalne wsparcie ekstraligowców przedstawia się następująco:

1. miejsce – 300 tysięcy zł
2. miejsce – 150 tysięcy zł
3. miejsce – 75 tysięcy zł
4. miejsce – 45 tysięcy zł
5. miejsce – 40 tysięcy zł
6. miejsce – 35 tysięcy zł
7. miejsce – 30 tysięcy zł
8. miejsce – 25 tysięcy zł
9. miejsce – 20 tysięcy zł
10. miejsce – 15 tysięcy zł
11. miejsce – 10 tysięcy zł
12. miejsce – 5 tysięcy zł

Oprócz tego, każdy z klubów Ekstraligi zostaje co sezon od PZPN stałą kwotę 100 tysięcy złotych za udział w rozgrywkach, a także może liczyć na około 50 tysięcy złotych od UEFA w przypadku braku kwalifikacji do Ligi Mistrzyń.

Stała kwota w Orlen I lidze za start w sezonie to z kolei 50 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na zapleczu najwyższego szczebla również wprowadzono premie za zajęcie konkretnego miejsca w tabeli. Podział kwot prezentuje się tak:

1. miejsce – 40 tysięcy zł
2. miejsce – 30 tysięcy zł
3. miejsce – 15 tysięcy zł
4. miejsce – 10 tysięcy zł
5. miejsce – 9 tysięcy zł
6. miejsce – 8 tysięcy zł
7. miejsce – 7 tysięcy zł
8. miejsce – 6 tysięcy zł
9. miejsce – 5 tysięcy zł
10. miejsce – 4 tysiące zł
11. miejsce – 3 tysiące zł
12. miejsce – 2 tysiące zł

Jak informuje piłkarska centrala w naszym kraju – To pierwszy z projektów realizowanych w związku z przyjętą strategią, w tym z pozyskaniem sponsora tytularnego rozgrywek kobiecych. Polski Koncert Naftowy ORLEN, zaangażowany dotychczas w sponsoring reprezentacji, w ramach przedłużonej współpracy otworzył się dodatkowo na rozgrywki klubowe. Obecnie trwają prace nad kolejnymi wspólnymi inicjatywami, które pomogą w realizacji „Strategii piłki nożnej kobiet w Polsce na lata 2022-2026” w zdefiniowanych w niej czterech kluczowych obszarach rozwojowych – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Źródło: KobiecyFutbol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!