Alicja Rosolska

Polska tenisistka Alicja Rosolska wraz z Czeszką Miriam Kołodziejową wygrały w pierwszej rundzie z chińską para Xu & Jang i zameldowały się w ćwierćfinale turnieju deblowego WTA 500 w Stuttgarcie.

Pierwsza partia nie była dobra w wykonaniu Polki i Czeszki. Obie tenisistki sporo się myliły i nie wykorzystywały swoich szans na przełamanie rywalek. Gdyby to robiły byłaby duża szansa, że ten set potoczyłby się zupełnie inaczej. Rosolska i Kołodziejowa miały aż trzy okazję na odebranie serwisu Xu/Jang. Ani jednej z tych szans nie potrafiły zamienić w przełamanie. Inaczej było w przypadku Chinek. Mimo, że też zmarnowały koncertowo trzy szansę na odebranie podania to w ósmym gemie się nie pomyliły. Dzięki temu wygrały 6:3 kończąc pierwszą piłkę setową.

W drugim secie gra Rosolskiej i Kołodziejowej zupełnie się odmieniła na korzyść polsko-czeskiego duetu. Panie aż trzykrotnie przełamały Chinki. Xu i Jang zrobiły to tylko raz w siódmym gemie. Na odrabianie strat było już jednak zdecydowanie za późno. Tym bardziej, że chwilę później seta zwycięstwem 6:2 zamknęła Rosolska wraz z Kołodziejową odłamując swoje rywalki. Para polsko-czeska wykorzystała pierwszego setbola i doprowadziła do super tie-breaka.

W super tie-breaku mało brakowało i Polka wraz z Czeszką wygrałyby 10:0. Ostatecznie jednak tak dobrze nie było. Mimo prowadzenie 9:0, Xu i Jang były w stanie się jeszcze zmobilizować i powalczyć. Nie odrobiły całych strat, ale spowodowały, że wynik z 9:0 zamienił się na 10:4 dla duetu polsko-czeskiego. Mimo tego to Yifan Xu i Zhaoxuan Yang musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając i odpadając z turnieju.

W ćwierćfinale Alicja Rosolska i Miriam Kołodziejowa podejmą parę niemiecko-meksykańską rozstawioną z numerem trzy Nicole Melichar-Martinez i Giuliana Olmos. Spotkanie zaplanowane jest na jutro, na godzinę 12:00.

I. runda deblowa WTA 500 w Stuttgarcie:

Alicja Rosolska/Miriam Kołodziejowa – Yu Xifan/Yang Zhaoxuan 2:1 (3:6, 6:2, [10-4])