W meczu 28. kolejki Fortuny I Ligi piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzyli się z Apklan Resovią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0 i nie dostarczyło zbyt wielu emocji.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu sytuacji bramkowych. Początek w wykonaniu obu zespołów był spokojny. Piłka była wymieniana przede wszystkim w środkowej strefie boiska, daleko od pola karnego Puszczy czy Resovi. Dopiero po strzale piłkarza gości Antonika z rzutu rożnego, który otrzymał piłkę od Eizencharta gra przez chwilę bardziej się ożywiła. Z czasem to gospodarze zaczęli częściej przebywać w okolicach bramki swoich rywali. Nic jednak z tego nie wychodziło, bo ich podania często było nerwowe, a co za tym idzie niecelne. Kibicom mogło się ta część gry niezbyt podobać, bo nie obfitowała ona w emocję. Piłkarze przede wszystkim skupiali się na przedostaniu pod jedenastkę rywali, co rzadko kiedy im wychodziło.

Obraz gry odmienił się w drugiej połowie. W 53. minucie groźną sytuację miała Puszcza Niepołomice. Po rzucie wolnym w polu karnym Resovi zrobiło się naprawdę gorąco. Powstało olbrzymie zamieszanie, ale piłka nie odnalazła drogi do bramki. Rzeszowianie w tym momencie coraz bardziej zaczęli skupiać się na obronie aby przetrzymać szturm rozochoconej Puszczy Niepołomice. Po kilkunastu minutach ich zapał przygasł. W 70. minucie Apklan Resovia miała olbrzymie szczęście, bo urwał się i zagrał w jej pole karne Tomalski. Zapolnik biegł co sił, ale nie sięgnął futbolówki. Chwilę później Zapolnik przymierzył z główki, ale jego strzał wybronił Pindroch. W końcowej fazie spotkania oba zespoły miały ochotę na gola, ale brały się do tego bardzo nieporadnie. Akcje bardzo często były szarpane, niedokończone, bez wcześniejszego przemyślenia. Z tak nieprzygotowanych podań nic dobrego nie mogło wyjść i nie wyszło. Puszcza Niepołomice zremisowała 0:0 z Apklan Resovią. Oba zespoły więc podzieliły się ze sobą punktami.

Puszcza Niepołomice nadal znajduje się na piątym miejscu dającym jej szansę gry w play-offach o awans. Przewaga nad siódmą lokatą jest bezpieczna (sześć oczek). Apklan Resovia natomiast plasuje się na jedenastej pozycji z trzydziestoma dwoma punktami.

Puszcza Niepołomice – Apklan Resovia 0:0

Puszcza Niepołomice: Kewin Komar – Roman Yakuba, Tomasz Wojcinowicz, Konrad Stępień (85′ Michał Koj), Łukasz Sołowiej – Marcel Pięczek (61′ Hubert Tomalski), Emile Thiakane, Jakub Serafin, Lucjan Klisiewicz (46′ Kamil Zapolnik), , Adam Kramarz (46′ Dominik Frelek) – Rok Kidric (61′ Jakub Stec).

Apklan Resovia: Branislav Pindroch – Rafaø Mikulec, Ruben Hoogenhout, Karol Chuchro, Radosław Adamski – Bartłomiej Wasiluk, Radosław Kanach, Marek Mróz (65′ Mehdi Lehaire), Bartłomiej Eizenchart (75′ Pedro Vieira) – Kamil Antonik, Maciej Górski (75′ Jakub Sylvestr).