Tenis

W drugiej i zarazem ostatniej rundzie kwalifikacyjnej do WTA 1000 w Madrycie Magdalena Fręch (WTA. 100) zmierzyła się z hiszpanką Aliną Bolsovą Zadoinov (WTA. 130). Polska tenisistka rozprawiła się z nią w dwóch setach i dołączyła do Igi Świątek oraz Magdy Linette.

Na pierwsze przełamanie trzeba było czekać do szóstego gema. W nim Polka miała dwa breakpointy na odebranie serwisu swojej rywalce. Wykorzystała drugiego z nich i wyszła na prowadzenie 4:2. Potem pewnie wygrała siódmego gema przy własnym podaniu. Nieciekawie zaczęło się robić w dziewiątym i dziesiątym gemie. O ile to, że Hiszpanka zwyciężyła przy swoim serwisie nie zrobiło większego wrażenia, o tyle to, że była w stanie przełamać Fręch w kolejnym już tak. Tym bardziej, że tenisistka z Łodzi miała piłki na zamknięcie tego seta, ale z żadnej z nich nie skorzystała. Na całe szczęście przy własnym podaniu pomyliła się Bolsova Zadoinov i Polka miała dwa razy setbola. Wykorzystała tego drugiego wygrywając 6:4.

Drugi set zaczął się katastrofalnie dla Fręch. Łodzianka dwukrotnie została przełamana przez swoją przeciwniczkę. Hiszpanka była bliska wygrania tej partii prowadząc już 4:1. Polka jednak nie dała jej tej przyjemności szybko odrabiając całość strat i wracając do dominacji na korcie. W dziesiątym gemie Fręch mogła skończyć ten mecz, ale żadna z trzech piłek setowych i jednocześnie meczowych nie poszła po jej myśli. Ostatecznie na zakończenie trzeba było czekać do dwunastego gema. W nim łodzianka za szóstym razem się nie pomyliła i zamknęła seta wynikiem 7:5 oraz cały mecz 2:0.

W pierwszej rundzie głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Madrycie polska tenisistka podejmie 27.04 około godziny 11:00 Włoszkę Jasmine Paolini (68. WTA).