Polski napastnik Adrian Benedyczak popisał się dwoma trafieniami w meczu 36. kolejki włoskiej Serie B. Jego zespół Parma Calcio wygrała 2:0 przeciwko Brescia Calcio i awansowała do gry w barażach o Serie A.

22-latek nie dość, że zapewnił zwycięstwo Parmie to jeszcze zagwarantował jej grę w barażach o przepustkę do Serie A. Do tego wszystkiego potrzebował zaledwie sześciu minut. Polski napastnik wyszedł w podstawowym składzie gospodarzy i już w 11. minucie strzelił gola. Kolejnego dołożył sześć minut później – w 17. minucie spotkania. Benedyczak został zastąpiony w 74. minucie przez Woyo Coulibal’ego. Dla Polaka te dwa trafienia były kolejno siódmą i ósmą bramką w tym sezonie ligowym.

Po stronie Bresci Calcio zagrał Jakub Łabojko. Polski pomocnik został zmieniony w 57. minucie przez Toma van de Looi’ego. Marcin Listkowski również występujący dla Bresci znalazł się poza kadrą meczową.

Parma Calcio znajduje się na piątym miejscu w tabeli Serie B z pięćdziesięcioma czteroma punktami. W barażach o najwyższą klasę włoskich rozgrywek zmierzą się zespoły z miejsc 3-8.

36. kolejka włoskiej Serie B:

Parma Calcio 1913 – Brescia Calcio 2:0

11′ 1:0 Adrian Benedyczak

17′ 2:0 Adrian Benedyczak