Natalia Dominiak

W sobotę odbyły się finałowe zmagania w Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym. Na starcie mieliśmy dwójkę polskich pięcioboistów: Natalię Dominiak oraz Łukasza Gutkowskiego. W Ankarze nasi reprezentanci uplasowali się na kolejno dwunastej i trzynastej lokacie.

Zacznijmy od występu Natalii Dominiak, która w finale zajęła dwunaste miejsce. Polka do rywalizacji przystąpiła z szesnastej pozycji, na osiemnaście startujących. W szermierce zanotowała czternaście wygranych. Dorobek ten miała szansę poprawić w rundzie bonusowej, ale tego nie zrobiła. Na pływalni jej wynik również nie powalił na kolana. 2:23:74 było piętnastym czasem. Dużo szczęście Dominiak miała w jeździe konnej. Tam mimo dwóch zrzutek na parkurze i tak przesunęła się o dwie pozycję w górę. Spowodowane było to nieukończeniem tej konkurencji przed dwie pięcioboistki. Na koniec Polkę czekał laser-run (bieg+strzelanie). Z trzynastej lokaty Dominiak przesunęła się końcowo na dwunastą.

W rywalizacji męskiej oglądaliśmy Łukasza Gutkowskiego, który uplasował się jedną pozycję niżej w stosunku do Dominiak. Gutkowski podobnie jak nasza reprezentantka nie miał zbyt wysokiej pozycji wyjściowej (15. miejsce). W szermierce zebrał szesnaście wygranych, w rundzie bonusowej przegrał od razu pierwszą walkę i nie dołożył żadnego punktu. Nieźle za to pokazał się w pływaniu. Czas 2:09,67 dawał mu dwunastą lokatę. Na parkurze zanotował dwie zrzutki. Do laser-run przystąpił z czternastego miejsca i poprawił swoją ostateczną pozycję o jedno oczko w górę kończąc zmagania na trzynastej lokacie.