Tenis

Magdalena Fręch pokonała Szwajcarkę Jil Teichmann w spotkaniu II rundy kwalifikacji do turnieju WTA 250 w Birmingham i awansowała do drabinki głównej.

25-letnia tenisistka, która rozstawiona była z numerem szóstym w pierwszym secie zwycięstwo zapewniła sobie w dziesiątym gemie wykorzystując pierwszą piłkę setową i przełamując rywalkę po raz pierwszy w meczu.
W drugim secie Łodzianka straciła własne podanie w piątym gemie choć we wcześniejszym gemie miała break pointa. Jak się okazało przełamanie wystarczyło na wygranie drugiego seta przez Szwajcarkę, która sklasyfikowana jest na 126. miejscu w rankingu WTA.

W trzecim secie Łodzianka przegrywała już 2:4 po tym jak dała się przełamać jednak w kolejnym gemie wygrała przy serwisie rywalki, a po chwili doprowadziła do wyrównania. W dziesiątym gemie Fręch miała dwie piłki meczowe, których nie wykorzystała. Ostatecznie 25-latka przełamała Szwajcarkę w dwunastym gemie i wygrała cały mecz 2:1 i awansowała do drabinki głwónej turnieju.