Pierwsza porażka Polaków w Rotterdamie oficjalnie stała się faktem. Biało-czerwoni po słabej grze ulegli Amerykanom 0:3.

Po wyrównanym początku pierwszej partii, Polacy za sprawą asa serwisowego Jakuba Kochanowskiego i punktowego bloku Norberta Hubera, objęli dwupunktowe prowadzenie (9:7). Amerykanie nie dawali za wygraną i wyrównali wynik meczu. Następnie znów przez długi czas oglądaliśmy grę punkt za punkt, ale zmieniło się to gdy na zagrywkę wszedł Jakub Kochanowski. Środkowy huknął po prostej, a na prawym ataku przez biało-czerwony blok zatrzymany został Defalco. Tym samym Polacy prowadzili w końcówce 18:16. Amerykanie znów jednak zdołali wyrównać, a po świetnym technicznym zagraniu Defalco, prowadzili nawet 20:19. Chwilę później zablokowany został Bartosz Kurek i USA miało w górze piłkę setową. Skutecznym atakiem pierwszą partię skończył Jendryk. Amerykanie wygrali pierwszego seta 25:22.

W drugim secie od początku prym wiedli siatkarze z USA. Asem sewrisowym Russel wypracował swojej drużynie 5 punktów zaliczki (10:5). W dalszej części Meczu Amerykanie całkowicie kontrolowali grę i co raz bardziej „odjeżdżali” Polakom. Drugą partię skończył zerwany atak Norberta Hubera. Polacy ulegli w niej rywalom 18:25.

W trzeciej partii Amerykanie kontynuowali swoją dobrą grę. Na początku seta wypracowali sobie cztery „oczka” zaliczki, ale Polacy po asie serwisowym Norberta Hubera, zdołali wyrównać (10:10). Biało-czerwoni wciąż mieli jednak problemy ze skutecznością ataków. Siatkarze z USA wręcz przeciwnie. Piłkę skończył Aaron Russell i Amerykanie prowadzili już 13:10. Polacy nadal popełniali masę błędów i w efekcie czego przegrali w trzeciej partii 19:25, a cały mecz 0:3. Jest to pierwsza porażka biało-czerwonych na turnieju w Rotterdamie.