Iga Światek z problemami awansowała do drugiej rundy turnieju w WTA w Bad Homburg po tym jak pokonała w trzech setach Niemke Tatjane Maria.

Polka seta rozpoczęła od przełamania rywalki jednak w kolejnych gemach Niemka grała pewniej, a w poczynaniach Polki było widać sporo niepewności. Liderka rankingu została przełamana w ósmym gemie gdy rywalka wykorzystała pierwszego break pointa w spotkaniu. Do sporej niespodzianki doszło w dwunastym gemie gdy po raz drugi Raszynianka straciła własne podanie i przegrała seta otwierającego spotkanie.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od wygranego gema przy serwisie przeciwniczki w wykonaniu Igi, która wyczyn ten powtórzyła po chwili i wyszła na prowadzenie 4:1. Rywalka nie była w stanie przeciwstawić się Polce w kolejnych gemach i to Światek wygrała drugą partię 6:2.

W trzecim secie zobaczyliśmy Igę Świątek, która pokazała znakomity tenis, a rywalka mogła tylko się przyglądać dobrze grającej reprezentantce Polski, która wygrała seta bez straty gema i zaliczyła awans do drugiej rundy w której zmierzy się ze Szwajcarką Jil Teichamann.