Tenis

Iga Świątek wygrała z Chinką Lin Zhu 2:0 (6:1, 6:3) i awansowała do drugiej rundy Wimbledonu, w której zmierzy się z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo. Po siedmiu gemach drugiego seta nastąpiła przerwa w meczu z powodu opadów deszczu.

Na początku spotkania Polka miała problemy, kiedy musiała bronić przełamania. Udało się jej jednak wygrać pierwszego gema przy swoim serwisie. Natomiast później to już była świetna gra w wykonaniu reprezentantki Polski. Świątek w kolejnych dwóch gemach nie straciła ani jednego punktu, wychodząc na prowadzenie 3:0.

Czwarty gem był natomiast dużo bardziej wyrównany. Chinka prowadziła w nim 30:0. Polce udało się jednak przełamać przeciwniczkę po raz drugi, wygrywając na przewagi. W szóstym gemie Świątek miała już dwie piłki setowe, natomiast ostatecznie Zhu się wybroniła i wygrała swojego pierwszego gema. Chwilę później Polka rozprawiła się z rywalką przy swoim serwisie, wygrywając pierwszego seta 6:1.

Drugiego seta świetnie rozpoczęła Chinka, wygrywając gema do zera przy swoim podaniu. W kolejnym gemie Zhu była bliska przełamania Polki, bo prowadziła już 40:15. Świątek zdobyła jednak cztery kolejne punkty i to ona okazała się lepsza. Kolejne gemy to już dużo bardziej wyrównana gra i ciągłe przełamania. Po pięciu gemach drugiego seta Iga Świątek prowadziła 3:2. Kolejne dwa gemy to już natomiast wygrane zawodniczek przy własnym serwisie.

Po siedmiu gemach nastąpiła natomiast przerwa w meczu z powodu opadów deszczu, która trwała około 20 minut ze względu na zamknięcie dachu nad kortem nr 1. Po powrocie do gry to Polka lepiej czuła się na trawie, nie dając przeciwniczce szans, tym samym wygrywając drugiego seta 6:3 i cały mecz 2:0.

Rywalką Igi Świątek w II rundzie Wimbledonu będzie Sara Sorribes Tormo (84.). Mecz zaplanowano na środę.