Magda Linette w dobrym stylu wygrała ze Szwajcarką Jil Teichamnn 2:0 (6:3, 6:2) i awansowała do II rundy Wimbledonu. W niej Polka zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie tenisistki wygrywały gemy przy własnym podaniu. Przy stanie 4:3 dla Polki zawodniczki opuściły kort ze względu na padający deszcz. Przerwa trwała ponad godzinę. Kiedy jednak obie panie powróciły do grania, Linette pokazała siłę. Najpierw przełamała rywalkę, a następnie, idąc za ciosem, wygrała gema przy własnym podaniu i jednocześnie całego seta 6:3.

Poznanianka nie mogła lepiej rozpocząć drugiego seta. Polka dwukrotnie przełamała Szwajcarkę, dzięki czemu prowadziła już 3:0. W czwartym gemie przeciwniczka nie powiedziała jednak ostatniego słowa, także przełamując reprezentantkę Polski. Chwilę później Magda Linette odpłaciła się jednak tym samym. Do końca seta Polka straciła tylko jednego gema, zwyciężając ostatecznie 6:2 i całe spotkanie 2:0.

W II rundzie Wimbledonu Magda Linette zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą (623.). To półfinalistka tego turnieju w singlu z 2019 roku i zdobywczyni tytułu w deblu.