W drugim spotkaniu drugiej fazy Mistrzostw Europy U19 w męskiej siatkówce Polska przegrała po raz drugi na tym turnieju z Bułgarią, tym razem 0-3 w ramach grupy F. Druga porażka w trzech setach wyklucza awans do półfinału, pomimo czekającego naszą drużynę meczu z Tajlandią.

Żeby zachować szansę awansu do półfinału po wcześniej porażce z Iranem, Polacy dziś nie mogli pozwolić sobie na kolejną przegraną.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego bloku rozpoczęli Bułgarzy 0:1. Chwilę później równie dobrą dyspozycją w tym elemencie odpowiedział Aliaksei Nasevich 1:1. Dzięki dobrym atakom Aleksandra Nikołowa, rywale polskiej drużyny wypracowali dwa oczka przewagi 8:6. Ważne punkty dla Polaków zdobywał Piotr Śliwka 8:9. Niestety w dalszej części premierowej odsłony meczu Biało-Czerwoni nie radzili sobie z przyjęciem serwisów Vladimira Garkova 10:15. Polski zespół w drugiej części starał się jeszcze odrobić straty, ale ostatnie słowo należało do reprezentacji Bułgarii 25:18.

Na początku drugiego seta reprezentanci Polski zaczęli zmuszać rywali do prostych błędów 4:2. Do tego ręki w polu serwisowym nie zwalniał Nasevich 6:3. Z akcji na akcję coraz lepiej funkcjonował blok polskiej ekipy 8:4.Do połowy set Biało-Czerwoni kontrolowali grę 14:12 i 16:14. Bułgarzy jednak nie mieli zamiaru składać broni. Dzięki dobrej obronie i udanym kontratakom doprowadzili do remisu 21:21. Nie brakowało emocji i zaciętej walki w ostatnich akcjach podczas gry na przewagi 24:24. Polacy przez długi czas się bronili. Mieli w górze kilka piłek setowych, ale ich nie wykorzystali. W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali ostatecznie Bułgarzy 35:33.

Bułgarzy podbudowani wygraną zaciętej końcówki drugiej partii, w kolejnej bardzo szybko narzucili Polakom swój rytm gry 5:2. Biało-Czerwoni starali się, jak mogli, aby jeszcze nawiązac walkę z przeciwnikiem. Jednak to siatkarze z Bułgarii wygrali ostatniego seta do 18 i cały mecz 3:0. Dzisiejszych przeciwników polskiej drużyny należało pochwalić za bardzo dobry atak oraz świetną dyspozycję w elemencie bloku.

Reprezentacja Polski w drugiej rundzie zagra jeszcze jedno spotkanie z Tajlandią. Zostanie ono rozegrane w czwartek o godzinie 13.00.

Polska – Bułgaria 0:3 (18:25, 33:35, 18:25)

Polska: Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera, Kajetan Kubicki, Mateusz Kufka, Aliaksei Nasevich, Piotr Śliwka, Kuba Hawryluk (L) Damian Biliński, Tytus Nowik, Jakub Olszewski.

Bułgaria: Lazar Bouchkov, Venislav Antov, Vladimir Garkov, Stoil Palev, Aleksander Nikolov, Ivaylo Damyanov, Georgi Mitov (L) oraz Daniel Pavlov

Źródło: pzps.pl