Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Czarnogórą 61:64. W ostatnim spotkaniu mistrzostw Europy Biało-Czerwoni zmierzą się w meczu o 15 miejsce z przegranym spotkania Esotnia – Chorwacja.

W pierwszej kwarcie Biało-Czerwoni grali pewnie w defensywie, jednak brakowało skuteczności pod koszem rywali. Początek kwarty należał do rywali, którzy prowadzili już 6:0, a pierwsze punkty dla naszej reprezentacji zdobył Maksymilian Wilczek, trafiając za trzy punkty. Po chwili Czarnogórcy odpowiedzieli celnym rzutem Lazara Vukcevica. W końcówce rywale odjechali na 11:5 jednak przed przerwą przewagę rywali zmniejszył Jakub Urbaniak (11:7).

W drugich 10. minutach Polacy zaczęli trafiać z dobrych pozycji i szybko doprowadzili do wyrównania po rzucie Jakuba Urbaniaka (13:13). W kolejnych minutach gra wyrównała się, a Biało-Czerwoni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 16:15 po celnej trójce Aleksandra Busza. Polacy do końca kwarty utrzymali prowadzenie i po dwudziestu minutach prowadzili 26:25.

Początek drugiej kwarty to słaba skuteczność z obu stron, a pierwsze punkty zdobyli Czarnogórcy, którzy wyszli na prowadzenie 27:26. W końcówce trzeciej kwarty Polacy wyszli na prowadzenie i schodzili na przerwę prowadząc 43:42.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od trzech celnych rzutów rywali i prowadzenia 51:45, które po chwili zostało zmniejszone po celnej trójce zawodnika reprezentacji Polski. W kolejnych minutach Czarnogórcy utrzymywali przewagę, która w pewnym momencie wynosiła osiem punktów. W końcówce Polacy zbliżyli się na trzy punkty i ostatecznie przegrali 61:64.

Mecz o miejsca 13-16
Czarnogóra – Polska 64:61 (11:7, 14:19, 17:17,22:18)

Polska: Busz, Łałak, Urbaniak, Wilczek, Winkowski oraz Andrzejewski, Gurtatowski, Krużyński, Piśla, Siembiga, Wiśniewski.