Fot: pztw.pl

Cztery medale zdobyli reprezentanci Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Płowdiw.

Wyniki:

Polska czwórka bez sternika w składzie Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak, Anna Potrzuska i Barbara Jęchorek zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w bułgarskim Płowdiw. Reprezentantki Polski okazały się lepsze od załogi chilijskiej i Australijskiej.

Wyczyn koleżanek powtórzył również Piotr Płomiński, który stanął na najwyższym stopniu podium, wygrywając swój bieg z czasem 06:54.79 i wyprzedził Irlandczyka Andrewa Sheehana (06:55.51) i Bułgara Emila Nejkowa (06:55.60).

Mistrzostwa ze srebrnym medalem zakończyła dwójka podwójna w składzie Jakub Woźniak i Konrad Domański, którzy musieli uznać wyższość Irlandczyków, a na najniższym podium uplasowała się osada Niemiecka.

Na drugim miejscu sklasyfikowana została dwójka podwójna w składzie Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska, które przegrał z osadą grecką. Brązowy medal wywalczyli reprezentanci Włoch.

Zwycięstwo w finale B odniosła czwórka w składzie Patryk Wojtalak, Szymon Tomiak, Tomasz Lewicki i Oskar Streich, która mistrzostwa ukończył ostatecznie na siódmej pozycji.

Do rywalizacji nie przystąpiła czwórka w składzie Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Bartosz Bartkowski i Cezary Litka, która została wycofana z powodu nie dyspozycyjności jednego z zawodników.