Trzeci dzień zmagań na Mistrzostwach Europy U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów nie kończy się z pustymi rękami dla polskich sztangistów. W piątek medal w dwuboju zdobył Hubert Pietrzyk, a Marcin Wiatrowicz wywalczył mały brązowy krążek za rwanie.

Hubert Pietrzyk oraz Marcin Wiatrowicz rywalizowali w tej samej kategorii wiekowej (U20) jak i wagowej (kat. do 67 kg). Do samego końca nie było wiadomo, który z nich będzie miał brązowy medal w dwuboju. Ostatecznie padło na Pietrzyka, który wyrwał 117. kg, a potem podrzucił 145. kg, co łącznie dało mu świetny wynik 262 kg. Cztery kilogramy więcej wyrwał Wiatrowicz (121 kg), a do tego dorzucił 140. wyrwanych kilogramów. Jego łączny wynik był o kilogram mniejszy od reprezentacyjnego kolegi. Mimo wszystko Marcin Wiatrowicz otrzymał mały brązowy medal za rwanie.

Bez medalu swoje występy zakończyły siostry bliźniaczki Maria i Zuzanna Połka. Obie dziewczęta startowały w kategorii juniorskiej do 59 kg. Maria uplasowała się na piątej lokacie z wynikiem 188. kg w dwuboju (82 kg. wyrwane i 106. kg podrzuconych). Do medalu zabrakło jej dziesięciu kilogramów. Jej siostra Zuzanna zajęła jedenaste miejsce z łącznym rezultatem 176 kg, na co złożyło się 79. kg wyrwanych i 97 kg. podrzuconych.

Jutro na rampie w Bukareszcie zobaczymy Zuzannę Ślipek (U20, kat. 64. kg) oraz Wiktorię Wołk (U23, kat. 64 kg).